Jmenuji se Lenka Váňová, pocházím z Příbora. Vystudovala jsem střední školu strojnickou v Kopřivnici s oborem administrativy a dlouho jsem si myslela, že je to ten správný směr, jelikož se považuji za technický typ se zdravým selským rozumem.

Můj život byl velmi různorodý a dlouho jsem hledala sama sebe. Byl protkán mnoha kličkami i trnitými cestičkami a přišly i chvíle beznaděje a zoufalství. Ale i za to všechno děkuji, protože to vše mě posílilo a udělalo lepším člověkem.

Po narození dcery přišly poporodní deprese. Věděla jsem, že už to sama dál nezvládnu. Tehdy jsem poprvé začala hledat pomoc v alternativní medicíně. Úspěšně! Ale to víte, malé děti a školka, věčně nemocné a s nimi i já pořád na hromadě, společenský život v troskách... Opět pocit beznaděje...

Přišlo světlo naděje  v podobě kamaráda, který mě přivedl k pozitivnímu myšlení  a náš život se začal měnit závratnou rychlostí.  Dnes je můj život báječný a nesu plnou zodpovědnost za to, co se v něm děje.  

Přišla dovolená v Turecku a dceři se tam rozjel atopický ekzém do extrému a opět pomohl  selský rozum, alternativní medicína a pozitivní myšlení.  Byl to běh na dlouhou trať a my se pomalu úspěšně blížíme do cíle...

Při tom v všem se stále snažím lidem pomáhat a bohužel i těm, kteří o to vlastně nestáli. A tak jsem kolikrát plýtvala svou energii nadarmo v naději, že jednou to ten člověk pochopí. Cítila jsem, že potřebuji pracovat rukama, kde bych mohla využít svou energii, ale pořád jsem to neviděla...

A najednou to bylo tady, přišlo osvícení a já si uvědomila, že v mládí jsem velmi ráda masírovala a celý život jsem slýchala od mnoha lidí, že v tomhle bych mohla být velmi dobrá, že mám v rukou dar. Ale to jsem ještě neznala Bowena. 

To, že mě má životní cesta přivedla k Bowenovi, vnímám  jako dar největší.
Tímto bych chtěla poděkovat Mariánce Mazochové, která mně tuto techniku naučila. Cítím, že díky Bowenovi se naplní mé poselství pomáhat lidem. Těm, kteří to potřebují a stojí o to.

Tímto děkuji i svému manželovi, který celou dobu, co jsme spolu, stojí vždy po mém boku v dobrém i zlém a podporuje mně po všech stránkách.